164 Views

Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw

Park Jordana to miejsce historyczne – bowiem jest to najwcześniej powstała w Polsce tego typu przestrzeń zielona. Założyciel, H. Jordan opisywany jest jako osoba wyjątkowo wszechstronna – wszak był lekarzem, politykiem i pedagogiem. Szczególny nacisk stawiał na pracę na rzecz odrodzenia i odbudowy Polski. Uważał, że aby tak się stało, powinien celować w młodzież i wychowywać ją w duchu sportowej rywalizacji. Stąd pomysł na założenie ogólnodostępnego Ogrodu.

Naturalnie, dzisiaj Park Jordana znacznie różni się od tego, jak reprezentował się tuż po założeniu. Nie można jednak odmówić mu imponującego wyglądu i wielu atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie

Najmłodsi mogą liczyć na mini-domki, mosty zwodzone, konstrukcje z elastycznej liny czy ścianki wspinaczkowe. Na ziemi wyłożona jest bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw, która zapewnia dzieciom komfort podczas upadku.

Nieco starszym oddano do użytku liczne boiska do gry – w kosza, siatkówkę czy badmintona. Zagospodarowano również miejsce dla amatorów freesby.

Każdy, kto odwiedza Kraków – nawet przelotem – powinien wstąpić do Parku Jordana i zobaczyć ten najlepiej urządzony w Polsce park..

About the author:
Has 117 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: wałki pa66, zeltiq Warszawa, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Minikoparka Gorlice, highlightersmink, Tanie multiplikatory, kubota l3200 cena, szycie firan kędzierzyn, bcaa katowice sklep, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa

Back to Top