182 Views

Chęciny

nieruchomosci (68)Chęciny znajdują się w okolicy Kielc, wyprawa samochodem nie powinna nastręczać najmniejszych nawet trudności, jako że trasa dojazdowa do zamku jest dobrze oznakowana. Możliwy jest także dojazd z Kielc autobusem, zarówno podmiejskim, jak i wchodzącym w skład taboru prywatnego przewoźnika.
Zamek w Chęcinach umiejscowiony jest na szczycie Góry Zamkowej, która właśnie jemu zawdzięcza swoją nazwę. Jego powstanie szacuje się na końcówkę XIII lub początki XIV wieku. Składa się on z dwóch części, powstałych w różnych okresach.
Na skutek działalności Władysława Łokietka, który w miejscu tym przebywał regularnie i często zwoływał wiece generalne rycerstwa, miejsce to jest uznawane za kolebkę parlamentaryzmu polskiego.
Nie tylko architektura tej budowli jest jednak istotna – ważne jest także, iż doskonale spełniała ona funkcje obronne. Po przebudowie przez Kazimierza Wielkiego forteca przez 250 lat pozostawała niezdobyta. Po zwycięstwie pod Grunwaldem w zamku w Chęcinach przetrzymywano licznych jeńców wojennych, którzy oczekiwali na wykupienie.

Ciekawe wpisy o budownictwie i architekturze:

About the author:
Has 117 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: mezoterapia vivaderm, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, szycie firan kędzierzyn, kaplica Santori, Gniewiński portal, Drepo zadaszenia tarasów, biceps 34cm, docieplenie granulatem Radom, etykiety inspekcyjne z datą, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie

Back to Top