167 Views

Deweloper – Gdańsk

Kim jest deweloper budowlany?
Deweloper budowlany jest osobą fizyczną lub osobą prawą inwestującą w jakąś budowę nieruchomości. Mogą być to domy mieszkalne jednorodzinne, bloki wielorodzinne, obiekty biurowe i handlowe lub firmy. Ich przeznaczeniem jest wynajem lub sprzedaż.
Zazwyczaj najpierw deweloper dokonuje zakupu nieruchomości, a następnie nadzoruje proces inwestycyjny przez cały jej okres (od projektowania, aż po zakończenie budowy i sprzedaż lub wynajem budynków).
Działalność deweloperską może podjąć w zasadzie każdy przedsiębiorca. Nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań. Pojawiają się one dopiero w momencie zawierania umowy kupna-sprzedaży z klientami. Czasem deweloperem nazywa się spółdzielnię mieszkaniową. Jest to zwykle błędne, gdyż spółdzielnia buduje dla swoich członków. Deweloper budowlany natomiast sprzedaje lub wynajmuje mieszkania osobom z nim niezwiązanymi.
W Polsce działalność deweloperska jest zjawiskiem stosunkowo nowym i wciąż nie do końca zdefiniowanym pod względem prawnym. W zdecydowanej większości dotyczy ona rynku mieszkaniowego.

About the author:
Has 117 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: Stojaki na ulotki - Brooklyn, etykiety inspekcyjne na zamówienie, kaplica Santori, Wiedzopedia, kinesiotaping bielsko biała, Usuwanie owłosienia żary, pantomograf Gliwice, bcaa katowice sklep, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, fluorokrzemian glinu, Tynk mozaikowy Lakma

Back to Top