103 Views

Galerie handlowe

Właściwy wybórW ostatnich latach w Polsce buduje się całe mnóstwo galerii handlowych. We Wrzeszczu, dzielnicy Gdańska, która powoli zaczyna spełniać rolę jego centrum, w promieniu ok. pół kilometra znajdują się dwie galerie, Manhattan i Galeria Bałtycka, a wkrótce otwarta zostanie kolejna – Galeria Metropolia. Galeria handlowe powstają też w średnich miastach, jak Słupsk, Rumia czy Tczew.

Architektura tych obiektów nie zawsze jest nieprzyjemna dla oka. Wystarczy wspomnieć poznański Stary Browar, czy Łódzką Manufakturę, które nawiązują do przemysłowej przeszłości terenów, na których zostały wzniesione. Łączą one funkcje centrów handlowych i kulturalnych, oprócz zwykłych sklepów znajdziemy w nich galerie sztuki czy biblioteki.
Ciekawym obiektem są też warszawskie Złote Tarasy, które znakomicie wpisują się w otoczenie nowoczesnych wieżowców wyrastających w centrum stolicy niczym grzyby po deszczu. Najsłynniejsza warszawska Galeria Handlowa jest jednak potwornie zatłoczona – w kolejce trzeba czasami stać nawet do ruchomych schodów.

Ciekawe wpisy o budownictwie i architekturze:

About the author:
Has 117 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: Minikoparka Gorlice, balayage fryzjer kraków, balayage kraków, przeszczep łąkotki warszawa, etykiety inspekcyjne z datą, lpk110, trioxygen 5, rozstępy biceps, etykiety inspekcyjne na zamówienie, kostka fakturowana producent, wałki pa66

Back to Top