2 Views

Kredyt obrotowy dla firmy – gdzie wziąć?

Prowadzisz własną działalność gospodarczą? Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nierzadko nawet brak jednego przelewu od kontrahenta może znacznie zaburzyć funkcjonowanie biznesu. Dlatego też aby zabezpieczać się przed takimi sytuacjami, firmy decydują się nierzadko na skorzystanie z kredytów obrotowych. To określony rodzaj kredytów dla firm, które różnią się od kredytów inwestycyjnych czy kredytów na start dla firm.
Czym jest kredyt obrotowy?

Kredyty obrotowe to kredyty bankowe lub też pozabankowe, ale nie każdy parabank ma je w swojej ofercie, które przeznaczone są na finansowanie działalności bieżącej przedsiębiorstwa. Można je na przykład przeznaczyć na zakupienie towaru, wyposażenia, opłacenie rachunków. Kredyty te to najczęściej kredyty krótkoterminowe, zatem nie zawiera się ich na okres kilku lat. Zazwyczaj nie są spłacane przez firmę dłużej niż przez rok. Często są one wybierane przez firmy działające sezonowo.
Kredyt obrotowy na rachunku bieżącym

Opisywany obrotowy kredyt dla firm może być udzielany na kilka różnych sposobów. Można uzyskać go w formie zwykłego kredytu, uzyskując jednorazowo niezbędne środki pieniężne, ale również kredyty obrotowe mogą działać na rachunkach bieżących firm. W tym przypadku polegają one na tym, że firma uzyskuje od banku większy limit kredytowy, debet. Może wykorzystać dodatkowe pieniądze, na koncie powstanie wtedy ujemne saldo, które należy w określonej wielkości pokryć w danym terminie, aby móc z niego nadal korzystać. Takie kredyty nie są wówczas nadawane jednorazowo, ale najczęściej korzysta się z nich przez rok, a później można je odnowić. To również atrakcyjna oferta pod względem finansowym, ponieważ takie kredyty są tańsze. Niestety, nie ma możliwości korzystania z kredytów obrotowych na rachunku bieżącym z parabankami.
Po kredyt pozabankowy

Gdy firma z jakichś powodów nie może otrzymać kredytu bankowego, wtedy ma możliwość wybrania ofert pozabankowych. W tym przypadku musi ona jednak liczyć się z wyższymi kosztami takiego przedsięwzięcia. Firmy pozabankowe niemniej nie wymagają zabezpieczeń, zwłaszcza przy kredytach na niższe kwoty.

About the author:
Has 117 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: vetrex okna bielsko biała, Fotodepilacja Żary, Szamba Betonowe Piaseczno, zeltiq Warszawa, Szamba Betonowe Brzozów, drążenie foremników, Gniewiński portal, Drepo zadaszenia tarasów, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, przesłony wodoszczelne

Back to Top