98 Views

Panele fotowoltaiczne

Co jest teraz najbardziej na topie? Ależ oczywiście, wszystko co ma związek z pozyskiwanie energii ze źródeł ekologicznych, odnawialnych. W końcu ludzie zdali sobie sprawę z tego, że ta planeta nie należy wyłącznie do nich i że wypada o nią zadbać. Należy zrozumieć, że nie jesteśmy ostatnim żyjącym pokoleniem, a Ziemię przejmą nasze dzieci i wnuki. To, czy zostawimy im po sobie piękny świat pełen sprzyjających do życia warunków czy może istne wysypisko śmieci zależy jedynie od tego w jaki sposób będziemy eksploatować tę planetę. W jaki najlepszy sposób można zadbać o ogrzewanie domu? Idealnym sposobem są panele fotowoltaiczne.

Tak jak kolektory słoneczne, pobierają one energię słoneczną, ale nie są tym samym. W przeciwieństwie do kolektorów nie muszą być zamontowane bezpośrednio na dachu budynku, do którego chcemy doprowadzać powstały prąd i ciepło. Panele mogą być umieszczone na dachu budynku gospodarczego, jeśli tylko zastosowany zostanie przewód o wystarczająco dużym przekroju, straty energii na przesyle będą niewielkie. Największym problemem wciąż jest jednak bardzo wysoka cena, która odstrasza potencjalnych zainteresowanych.

Montując instalację fotowoltaiczną każdy najczęściej zwraca uwagę na podane przez producenta parametry i kierując się nimi decydujemy o liczbie i rozmieszczeniu paneli. Nie jest to jednak dobra droga, ponieważ mamy do czynienia z energią, na którą nie mamy większego wpływu. Nikt nie jest w stanie nakręcić odpowiednio Słońca, tak aby ciągle grzało w tym samym miejscu, a przecież właśnie na tej energii opiera się wybrana przez nas metoda. Należy więc przewymiarować moc paneli, czyli zwiększyć ich ilość w zestawie, aby zyskać osiągi jakie deklaruje producent. Najwygodniejszym wyjściem z takiej sytuacji jest zapytanie o poradę eksperta, który będzie w stanie wszystko rozplanować, bo wiadomo, że człowiek, który nie jest biegły w tej dziedzinie będzie miał ogromny problem w tym, aby się w niej nagle odnaleźć i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego.

źródło: http://www.dom.pl/instalacje/ogrzewanie-domu-i-mieszkania

About the author:
Has 117 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, redox extreme efekty, rodogosz ogrody, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, Minikoparka Gorlice, Tynk silikonowy Lakma, Szamba Betonowe Piaseczno, Tynk mozaikowy Lakma, usuwanie graffiti toruń, vetrex-v90-alphaline, Usuwanie owłosienia żary

Back to Top