69 Views

Pożyczka pod zastaw nieruchomości

Zastaw się, a pożycz

Potrzeba posiadania większej gotówki wyskakuje przeważnie niespodziewanie i niezależnie od nas. Jeśli nie pomogą ani rodzina, ani znajomi, kroki swe skierować musimy do instytucji udzielających kredytów. Chwilówki skreślamy na samym początku, pozostają więc banki.
Zastanawiając się nad bankowymi ofertami bierzemy pod uwagę głównie kredyty konsumenckie. Nie każdy z nas jednak wie, że będąc właścicielem domu, w którym mieszkamy, możemy starać się o kredyt na o wiele lepszych zasadach. Pożyczka pod zastaw nieruchomości może być bowiem bardzo korzystnie oprocentowana. Są oczywiście dodatkowe warunki ustalane przez kredytodawcę, takie jak wiek, dochody czy zdolność kredytowa. W niektórych przypadkach utrudnieniem może być też prowadzenie działalności gospodarczej.
Warto jednak się postarać, gdyż dodatkową zaletą tego typu pożyczek jest również okres spłacania. Przeważnie jest o wiele dłuższy niż przy zwykłych kredytach i wynosić może od 15 do nawet 30 lat. Niektóre banki przewidują też możliwość zaciągnięcie takiego kredytu w walucie obcej. Nad tą opcją powinniśmy się jednak szczególnie zastanowić i rozważyć szczegółowo wszystkie za i przeciw.
Pożyczka pod zastaw nieruchomości nie powoduje automatycznie, że przestajemy być właścicielami naszego domu. W żadnym wypadku nie tracimy nawet najmniejszych praw. Dalej możemy w pełni nim dysponować. Sprzedaż również jest możliwa. Wystarczy po prostu wystąpić do banku o dokument uwzględniający saldo zadłużenia i uwzględnić go w akcie notarialnym.
Widzimy więc jak bardzo korzystna okazać się może dla nas tego typu pożyczka.

Ciekawe wpisy o budownictwie i architekturze:

About the author:
Has 117 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: plisy Oświęcim, Tynk mozaikowy Lakma, usuwanie graffiti toruń, ra nails lakier hybrydowy, redox extreme efekty, kawitacja kielce, armatura łazienkowa Apavisa, biceps 34cm, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, lpk208

Back to Top