192 Views

Wycieczka do republik bałtyckich

Rynek nieruchomości w PolsceW najbliższe wakacje zamierzam razem ze swoją dziewczyną zwiedzić Litwę, Łotwę i Estonię. Mimo, że kraje te leżą tak blisko Polski nie tylko nigdy wcześniej nie miałem okazji ich odwiedzić, ale de facto prawie nic o nich nie wiem. O Litwie wiem tyle, że jej stolica – Wilno – oraz historyczna architektura tego miasta stanowią dzieło Polaków. Miałem okazję odwiedzić Lwów, o którym można powiedzieć to samo, jednak spodziewam się, że Wilno będzie znacznie bardziej zadbane.

Łotwa i Estonia wydają się jeszcze bardziej tajemnicze. Oczywiście znam nazwy ich stolic, wiem, że Estończycy etnicznie i mentalnie są bliscy Finom, natomiast o Łotyszach nie wiem praktycznie nic.
Republiki Bałtyckie są w dużej części zamieszkałe przez Rosjan, wycieczka ta będzie więc stanowiła okazje, aby poćwiczyć swój rosyjski. Mimo, że znajdują się w rosyjskiej strefie językowej z tego, co zauważyłem na zdjęciach tamtejszych kościołów – krzyże mają kształt katolicki, bez dodatkowej belki która jednym końcem wskazuje piekło a drugim niebo.

About the author:
Has 117 Articles

1 COMMENT
  1. apartamenty wynajem nieruchomości

    Trochę błędów znajduje się na tej stronie.

RELATED ARTICLES
Tagi: Stojaki na ulotki - Brooklyn, markizy Kęty, złomowanie auta tarnobrzeg, kinesiotaping bielsko biała, biceps 34cm, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, vetrex-v90-alphaline, Szamba Betonowe Piaseczno, internorm okno kf410, orienteering miejski na imprezę integracyjną, bcaa katowice sklep

Back to Top